• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Ostatnio wiele mówi się o zanieczyszczeniu powietrza, zwłaszcza w wielkich miastach. Takie wiadomości są bardzo zatrważające. Ci z nas, którzy nawet odrobinę myślą dalekosiężnie są zobowiązani przyznać, że taki stan nie może być pomijany. Jeśli każdy przeanalizował w jaki sposób może sam przysłużyć się do spowolnienia tworzenia zanieczyszczeń, to problem w zasadniczej mierze zostałby rozpracowany. Co należałoby wziąć pod uwagę? Przeanalizujmy jakim opałem ogrzewamy nasze domostwa?

Miał to nieodwołalnie nieekologiczny opał. Jakim paliwem należałoby go zastąpić? Wiedziałeś o wspaniałych zaletach brykietu oraz pelletu? Brykiet oraz pellet wytwarzany jest z trocin drzewnych. Poddany przetworzeniu idealnie przydaje się do palenia w kominku lub specjalnie zmodyfikowanym kotle na pellet. Do wytworzenia tego materiału nie wycina się wielkich rejonów lasu, zaledwie wyzyskuje się obrzynki. W takim układzie nie dewastujemy środowiska! Taki opał odróżnia wysoka wartość opałowa oraz niska zawartość popiołu. Oprócz tego brykiet i pellet jest bardzo czystym i komfortowym paliwem.

W sklepach online można zakupić pellet i brykiet wytworzony z dowolnych gatunków drewna. Najlepszy jest opał zrobiony z trocin drzewa dębowego.

Streszczając powyższe kwestie należy przypominać sobie o ochronie środowiska. W takim przypadku zawsze dopasujemy opał do obecnych wytycznych.
źródło: http://dobrybrykiet.pl/, DobryBrykiet

Categories: Inne

Comments are closed.